Wigilia to jedna z najważniejszych polskich tradycji bożonarodzeniowych, obchodzona wieczorem 24 grudnia. Jest to czas spotkań rodzinnych, wspólnego dzielenia się opłatkiem i spożywania tradycyjnych potraw.

Podczas wigilijnej wieczerzy, na stole nie może zabraknąć barszczu czerwonego z uszkami, pierogów, ryby, kapusty z grochem, oraz ciasta z makiem lub orzechami. Przed posiłkiem rozpoczyna się dzielenie się opłatkiem, który symbolizuje pojednanie, przebaczenie i życzenia pomyślności.
Po zakończeniu wieczerzy często odbywa się kolędowanie, czyli śpiewanie kolęd i pastorałek. Niektóre rodziny idą także na pasterkę, czyli uroczystą Mszę Świętą odprawianą późnym wieczorem w kościele.

Mamy zaszczyt zaprosić Was na nasze skromniejsze wigilijne spotkanie w siedzibie Stowarzyszenia Babska Wyspa, które odbędzie się wieczorem 21 grudnia 2022 r. Chcemy spędzić ten wyjątkowy czas w gronie przyjaciół i członków naszej społeczności, aby razem celebrować tradycyjne polskie święta.
Podczas wieczoru wigilijnego będziemy dzielić się opłatkiem, spożywać tradycyjne potrawy, śpiewać kolędy oraz spędzać czas w miłej, świątecznej atmosferze.

Projekt „Miasto aktywnych obywateli” jest finansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Stowarzyszenie Babska Wyspa
ul. Płk. Dąbka 140/2-3
82-300 Elbląg
REGON 367987855
NIP 5783126581
KRS 0000690556