ERASMUS+

Wyjazd na szkolenie z Inteligencji emocjonalnej (Włochy)

W dn. 26-30.09.2022 r. wzięliśmy udział w szkoleniu „Inteligencja emocjonalna”. Szkolenie odbyło się we Włoszech, m. Rimini. Organizacja przyjmująca: Sistema Turismo.

Inteligencja emocjonalna to zdolność do rozpoznawania własnych emocji oraz emocji innych ludzi, a także do radzenia sobie z nimi i zarządzania nimi. Inteligencja emocjonalna obejmuje również zdolność do nawiązywania i utrzymywania relacji z innymi ludźmi oraz do empatii i emocjonalnego zrozumienia innych. Badania wskazują, że inteligencja emocjonalna ma istotny wpływ na nasze zdrowie psychiczne, nasze relacje z innymi ludźmi i ogólne funkcjonowanie społeczne. Wiele osób uważa, że inteligencja emocjonalna jest równie ważna, jeśli nie ważniejsza, niż inteligencja kognitywna w osiąganiu sukcesu zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Szkolenie pozwoliło nam na zdobycie dodatkowej wiedzy i umiejętności potrzebnych dla samodzielnego prowadzenia grup warsztatowych i treningowych o charakterze edukacyjnym, poszerzyło nasze kompetencje w przekazywaniu wiedzy i motywowaniu. Stworzyło również warunki do poznawania samego siebie i lepszego rozumienia zachowań innych ludzi, w kontekście wydarzeń składających się na przebieg procesu grupowego. Korzyści płynące ze zdobytej wiedzy i doświadczenia pozwolą nam na wdrożenie nowych metod pracy z osobami dorosłymi.

Włochy przywitały nas ciepłym, wrześniowym powietrzem. Podczas naszego pobytu w Rimini, miasto, znane z tłumów turystów w sezonie, było niezwykle spokojne i wyciszone. Rimini to miasto położone nad Adriatykiem we Włoszech, w regionie Emilia-Romania. Jest to jedno z największych włoskich kurortów nadmorskich i jedno z najważniejszych miejsc turystycznych we Włoszech. Miasto słynie z plaży o długości 15 km i licznych hoteli, barów, restauracji i klubów nocnych. Rimini ma również bogatą historię i kulturę, a jego centrum miasta jest pełne zabytków, takich jak średniowieczny zamek, gotycka katedra i antyczny amfiteatr. W mieście znajduje się również wiele muzeów, galerii sztuki i parków. 

Szkolenie z Inteligencji emocjonalnej odbyło się w ramach projektu „Gotowe na przekraczanie granic!!!” realizowanego w ramach programu Erasmus Plus.

Kurs językowy w ramach Projektu „Gotowe na przekraczanie granic!!!” 

Dzięki projektowi finansowanemu w ramach programu Erasmus Plus w okresie 21-25.06.2021 wzięłyśmy udział w 5-dniowym kursie j. angielskiego. Partnerem przyjmującym była Szkoła Językowa Maltalingua School of English) na Malcie.

Wspaniali nauczyciele, wspaniałe miejsce! Życzliwa atmosfera i profesjonalizm trenerów pozwoliły nam na rozwinięcie naszych umiejętności językowych. Poznałyśmy także kulturę danego kraju, jego piękne zabytki, przyrodę, kuchnię. Nawiązałyśmy nowe ciekawe znajomości. Zachęcamy do podróży! 😊 

Celem projektu „Gotowe na przekraczanie granic!!!” jest podniesienie jakości świadczonych usług poprzez uzyskanie lepszych kompetencji personelu prowadzącego zajęcia dla dorosłych. 

Projekt „Gotowe na przekraczanie granic!!!”

W grudniu 2020 roku rozpoczęliśmy realizacje projektu „Gotowe na przekraczanie granic!!!” dotyczącego mobilności kadry edukacji dorosłych realizowanego w ramach programu Erasmus Plus.

Celem projektu jest podniesienie jakości świadczonych usług poprzez uzyskanie lepszych kompetencji personelu prowadzącego zajęcia dla dorosłych w dwóch obszarach: 

  1. umiejętność posługiwania się językiem angielskim, co w przyszłości pomoże otworzyć się na współpracę z organizacjami zagranicznymi w celu wymiany doświadczeń i uczenia się od siebie. 

  2. w zakresie Inteligencji emocjonalnej – szkolenie, które pozwoli zwiększyć naszą samoświadomość, rozwinie głębsze relacje z odbiorcami naszych usług. Zrozumienie uczuć i emocji dorosłych uczestników naszych szkoleń buduje relacje oparte na zaufaniu. Poznanie nowych technik i metod, pozwoli nam na rozwinięcie umiejętności krytycznego myślenia, rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji. 

Główne działania:

  • realizacja zagranicznego kursu językowego (Malta)
  • realizacja szkolenia z Inteligencji emocjonalnej (Włochy)

Projekt realizowany w okresie: 06.12.2020 – 05.11.2022.

Stowarzyszenie Babska Wyspa
ul. Płk. Dąbka 140/2-3
82-300 Elbląg
REGON 367987855
NIP 5783126581
KRS 0000690556