Projekt

JA.TY.MY.

Celem projektu JA.TY.MY. jest zwiększenie zaangażowania społecznego kobiet z Elbląga i powiatu w działania organizacji, inicjatywy lokalne do końca realizacji projektu, tj. do 31.12.2021 r. poprzez rozwój ich świadomości, umiejętności w rozwiązywaniu trudności i problemów, podniesienie wiary we własne siły oraz  zwiększenie wiedzy
i samooceny. Obszarem realizacji będzie Miasto Elbląg i powiat elbląski.

Odbiorcy projektu JA.TY.MY.

Bezpośrednimi odbiorcami projektu będzie 50 kobiet z Elbląga i powiatu w wieku powyżej 18 lat, w szczególności zaś osoby młode, seniorki, osoby wykluczone społecznie ze względu na warunki materialne.

Pośrednimi odbiorcami projektu będą rodziny uczestniczek, ich znajomi, sąsiedzi, a także mieszkańcy Elbląga zainteresowani tematyką projektu.
Co daje projekt? Przede wszystkim odzyskanie wiary w samą siebie! Wszystko to m.in. poprzez warsztaty wizerunkowe i kosmetyczne, na których panie dowiedzą się jak być piękną i zadbaną osobą. Ale nie liczy się tylko wygląd!

Aby kobieta odzyskała wiarę w siebie potrzebne są także warsztaty komunikacji, które nastawione są na budowanie relacji nie tylko z innymi ludźmi, także z samym sobą. Uzupełnieniem tych działań mogą być warsztaty motywacyjne lub indywidualne wsparcie dostosowane do potrzeb danej osoby. Każda pani wybierze to, czego najbardziej potrzebuje.

W ramach projektu JA.TY.MY proponujemy:

Cykl warsztatów „Porozumienie bez przemocy”, czyli sposób komunikacji „językiem serca”, który nastawiony jest na budowanie relacji nie tylko z innymi ludźmi, także z samym sobą.
Warsztaty zdrowotne, mające na celu wzmocnienie zdrowia fizycznego i psychicznego. Jest to też motywacja do spotkań i powrót do większej aktywności.
Kurs krawiecki, którego celem jest przekazanie wiedzy z zakresu kroju i szycia wyrobów odzieżowych oraz materiałów wykorzystywanych do ich konfekcjonowania.
Kurs wolontariatu polegający na poznaniu praw i obowiązków wolontariusza oraz odkrywania własnego potencjału do działań społecznych.
Warsztaty motywacyjne, dzięki którym m.in. nabierzesz pewności siebie oraz nauczysz się praktycznych metod radzenia sobie z emocjami.
Warsztaty „szyte na miarę”, których tematyka będzie ustalona razem z uczestnikami, w zależności od potrzeb, które zostaną wykreowane w trakcie realizacji projektu.
Kurs gotowania, czyli naukę nowych technik i umiejętności, a także możliwość poznania smaków innych narodów i wymiany własnymi przepisami.
„Kawiarenka na Wyspie” spotkania przy kawie i herbacie, a także spotkania tematyczne, np.: czytanie poezji, dzielenie się ulubionymi przepisami na przetwory czy dania.
Warsztaty wizerunkowe
i kosmetyczne,
które sprawią, że poczujesz się piękna, zadbana
i dobrze ubrana.
Coaching indywidualny, czyli wsparcie dostosowane do potrzeb uczestników, zindywidualizowane, wspierające w rozwiązywaniu trudności dotyczących konkretnej osoby.
Kurs z samoobrony polegający na nauce rozpoznawania sytuacji zagrożenia i unikania ich, treningu pewności siebie i zachowania przy spotkaniu z potencjalnym napastnikiem.

 

Projekt realizowany od 01.07.2021 do 31.12.2021

Stowarzyszenie Babska Wyspa
ul. Płk. Dąbka 140/2-3
82-300 Elbląg
REGON 367987855
NIP 5783126581
KRS 0000690556