Projekt

Gotowe na wszystko

Projekt „Gotowe na wszystko” skierowany jest do kobiet z terenu Elbląga. Projekt powstał z myślą o kobietach doświadczających zagrożenia wykluczeniem społecznym ze względu na samotność, trudną sytuację materialną, doświadczających przemocy, posiadających wielodzietne rodziny, chorujących na przewlekłe choroby. 

Już od 17.06.2020 ruszają warsztaty i sesje indywidualne stacjonarne.
Powiadomimy Was o szczegółach smsem.
Jeśli wysłałaś ankietę, ale nie otrzymałaś sms o zajęciach, przyślij proszę nam sms na nr 537-168-313 o treści FIO, imię i nazwisko.

     Wykluczenia społeczne często nakładają się na siebie powodując niską aktywność społeczną, niechęć do angażowania się w działania, do budowania relacji, niską samoocenę, brak wiary we własne siły i możliwości, niskie umiejętności rozwiązywania własnych problemów. Według założeń w projekcie weźmie udział 90 uczestniczek.

W ramach projektu odbędą się warsztaty:

 • motywacyjne – oparte o zintegrowaną wiedzę z różnych dziedzin nauki takich jak: psychologię, biologię, nową medycynę germańską.
 • wizerunkowe – których celem jest podniesienie samooceny uczestniczek. Kobiety potrzebują wewnętrznego podniesienia swojej samooceny, co przekłada się na lepsze funkcjonowanie w świecie, lepsze samopoczucie, lepszą kondycję fizyczną i psychiczną niezależnie od wieku.
 • zdrowia – to cykl warsztatów i zajęć mających na celu wzmocnienie zdrowia fizycznego i psychicznego.
 • rozwojowe – wzmacniające samoocenę, poczucie własnej wartości, umiejętności radzenia sobie z problemami/trudnościami.
 • warsztaty “szyte na miarę” – których tematyka zostanie określona przez uczestniczki projektu w trakcie jego trwania.

Adresaci projektu:

Uczestniczkami projektu jest 90 kobiet – mieszkanek Elbląga spełniających następujące kryteria:

 • samotne (bez partnerów i bez dzieci),
 • samotnie wychowujące dzieci,
 • kobiety mające wielodzietne rodziny (3 dzieci i więcej),
 • bezrobotne,
 • kobiety posiadające niskie dochody wg kryteriów określonych w ustawie o pomocy społecznej, przewlekle chore (np. choroby nowotworowe i in.),
 • doświadczające przemocy,
 • kobiety z nadwagą i niską samooceną.


Cel główny:

Podniesienie aktywności społecznej 90 mieszkanek Elbląga w okresie od 01.06.2019 do 30.11.2020 poprzez realizację warsztatów edukacyjnych, motywacyjnych, zdrowotnych, wizerunkowych i rozwojowych.

Miejsce realizacji:

Projekt realizowany będzie w Elblągu w siedzibie Stowarzyszenia Babska Wyspa, ul. Płk. Dąbka 140/2-3.Warsztaty motywacyjne

Warsztaty motywacyjne są oparte o zintegrowaną wiedzę z różnych dziedzin nauki takich jak: psychologię, biologię, medycynę. U podstaw tej innowacyjnej metody leżą naukowe dowody na związek psychiki z ciałem (problemy ze zdrowiem fizycznym w dużej mierze wynikają z problemów osobistych, trudności, których doświadczamy w życiu codziennym). Warsztaty przywracają pozytywne wzorce zachowań i przekonań, wzrasta poczucie własnej wartości, a co za tym idzie aktywność społeczna. Poprzez uczestnictwo w warsztacie grupowym, wiele osób uświadamia sobie, że ich sytuacja nie jest odosobnionym przypadkiem, nabierają odwagi, by mówić otwarcie o swoich problemach, uczą się praktycznych metod radzenia sobie na co dzień z emocjami, wzmacniają poczucie własnej wartości, wydobywają potencjał uczestniczek.

Aby wzmocnić umiejętności nabyte podczas warsztatów i sesji indywidualnych odbędzie się seria masaży indywidualnych BARS, które wprowadzają w głęboki stan odprężenia i relaksu, poprawia samopoczucie i wprowadza pozytywne zmiany w życiu i zdrowiu, poprzez rozładowanie spolaryzowanego ładunku elektrycznego, który został zgromadzony w mózgu w postaci naszych negatywnych przekonań, osądów, opinii, uprzedzeń dotyczących różnych aspektów życia, na przykład pieniędzy, własnej mocy, smutku, radości, zdrowia, starzenia ciała, seksualności i innych.

Warsztaty wizerunkowe

Celem warsztatów jest podniesienie samooceny uczestniczek. Kobiety potrzebują wewnętrznego podniesienia swojej samooceny, co przekłada się na lepsze funkcjonowanie w świecie, lepsze samopoczucie, lepszą kondycję fizyczną i psychiczną niezależnie od wieku. Warsztaty, które proponujemy naszym uczestniczkom, będą kilkuetapowe:

 1. Warsztaty o znaczeniu kolorów w życiu człowieka.
 2. Określenie typów urody: lato, zima, wiosna, jesień.
 3. Indywidualne dla każdej osoby określenie jej osobistych barw oraz typu sylwetki, co pozwoli ustalić fasony garderoby.
 4. Personalne zakupy – ustalenie indywidualnego, „żelaznego” zestawu garderoby, jak i pomoc w jego wyborze w sklepach.
 5. Warsztaty kosmetyczne – nauka dbania o własne ciało, własny wizerunek; warsztaty mają na celu podniesienie własnej samooceny, wiary w siebie. Będą polegały na nauce dbania o ciało z wykorzystaniem kosmetyków stworzonych przez siebie, nauka makijażu.

Warsztaty zdrowia

Zostanie przeprowadzony cykl warsztatów i zajęć mających na celu wzmocnienie zdrowia fizycznego i psychicznego. Przeprowadzane będą zajęcia z zakresu zdrowego odżywiania przy problemach związanych z nadwagą, sposoby racjonalnego planowania wydatków oraz świadome gospodarowanie domowym budżetem. Celem naszego działania jest holistyczne podejście do kobiet, które borykają się z niskim poczuciem własnej wartości, motywacja ich do spotkań, nawiązywanie nowych znajomości a także powrót do aktywności społecznej.

Zajęcia ruchowe to nie tylko walka ze zbędnymi kilogramami, ale także sposób na uniknięcie wielu poważnych chorób, lepsze poznanie własnego ciała a także metoda na poprawę samopoczucia i podwyższenie własnej wartości. Posiadamy studio figury wyposażone w różnorodny sprzęt fitness oraz dużą salę do ćwiczeń. Daje to możliwość przeprowadzania ciekawych treningów dostosowanych do potrzeb, oczekiwań i możliwości kobiet. Zaletą naszego studia jest możliwość treningu z zastosowaniem elektrostymulacji mięśni. Trening EMS jest metodą treningu nie obciążającą stawów i kręgosłupa. Pobudza do działania wszystkie grupy mięśniowe, których praca powoduje intensywną redukcję tkanki tłuszczowej oraz utratę wagi. Urządzenie to jest innowacyjnym rozwiązaniem technologicznym znajdującym zastosowanie dla osób, które potrzebują fizjoterapii, regeneracji organizmu po przebytych chorobach i urazach. Zajęcia Fitness pomagają rozładować napięcia dnia codziennego, dają radość i satysfakcję. Dostrzegalne efekty dodają pewności siebie, poza tym umożliwiają poznanie wielu osób o podobnych zainteresowaniach, co dostarcza nowych pomysłów i rozwiązań na spędzanie wolnego czasu.

Warsztaty gotowania to sposób na wdrożenia zdrowego stylu życia, przywrócenie energii życiowej, sposób na oczyszczanie organizmu z toksyn oraz eliminacja chorób. Wspólne przygotowanie posiłków to atrakcyjna forma integracji. Spotkania te mają na celu naukę rozsądnego gospodarowania finansami a hasłem przewodnim jest: „Jem zdrowo, świadomie i tanio” oraz „Oszczędzanie przez gotowanie”. Odpowiednie przygotowanie posiłków i przemyślane zakupy to droga do sukcesu.

Kursy dietetyczne to nauka racjonalnego odżywiania skierowana do kobiet borykających się z problemem nadwagi. Celem tych spotkań będzie wprowadzenie ich w świat prawidłowej, zbilansowanej diety oraz umiejętność ułożenia prawidłowego jadłospisu. Racjonalne odżywianie to takie, które pokrywa całkowite zapotrzebowanie człowieka na wszystkie składniki niezbędne do rozwoju życia i zachowania zdrowia. Świadome zachowanie umiaru w ilości i jakości spożywanej żywności pozwoli i ułatwi kontrolę masy ciała oraz utrzymanie jej na ustalonym poziomie. Bez zbędnego balastu jesteśmy w stanie lepiej funkcjonować, wykonywać ćwiczenia fizyczne zwiększając przez to wydolność organizmu. Właściwa dieta daje większą odporność na choroby, ponieważ wzmacnia układ immunologiczny. Odżywianie od wewnątrz da nam piękny wygląd na zewnątrz oraz podniesie samoocenę.

Warsztaty rozwojowe

Warsztaty wzmacniające samoocenę, poczucie własnej wartości, umiejętności radzenia sobie z problemami/trudnościami. Tematyka warsztatów: emocje i ich rola w życiu, wzmacnianie obszarów życiowych uczestniczek, praca na przekonaniach, praca z zasobami (mocne strony) i ich wzmacnianie, planowanie celów rozwojowych, wyznaczanie zadań.

Warsztaty „szyte na miarę”

Z naszego doświadczenia wynika, iż uczestniczki zajęć w trakcie pracy nad sobą odkrywają nowe potrzeby wymagające wzmocnienia, podniesienia kompetencji i wiedzy. Zaplanowałyśmy warsztaty, których tematyka zostanie określona przez uczestniczki projektu (mogą to być np. spotkania ze specjalistą z dziedziny zdrowia, bezpieczeństwa osobistego i inne wskazane przez uczestniczki). Ponadto jeden warsztat zostanie poświęcony aktywności obywatelskiej – podniesieniu wiedzy na temat możliwości podejmowania działań społecznych, zachęcających uczestniczki do tej aktywności.

Stowarzyszenie Babska Wyspa
ul. Płk. Dąbka 140/2-3
82-300 Elbląg
REGON 367987855
NIP 5783126581
KRS 0000690556