Świat serów

W naszym kulinarnym świecie, w dn. 16 sierpnia 2023 r., uczestnicy warsztatu mieli przyjemność eksplorować różnorodność serów podczas przygotowywania wykwintnych dań. Tematem przewodnim tego kulinarnego wydarzenia było połączenie różnych smaków serów z lekkimi, letnimi składnikami.

Pierwszym daniem, które powstało podczas warsztatu, było arcydzieło świeżości – sałatka z rukolą, arbuzem, melonem i mozzarellą. Kontrastujące smaki słodkiego arbuzowego orzeźwienia, soczystego melona, delikatności mozzarelli i wyrazistości rukoli tworzyły harmonię smakową, która witała uczestników latem na talerzu.

Drugim etapem było przygotowanie bruschetty z pomidorem i serem. Kawałki chrupiącego chleba, delikatnie podpieczone, pełniły rolę idealnej bazy dla dojrzałych pomidorów i aromatycznego sera. To proste danie zachwycało równowagą smaków i konsystencji.

Kolejna sałatka, tym razem z rukolą, serem i krewetkami, wprowadzała uczestników w świat intensywnych smaków i elegancji. Połączenie pikantnej rukoli, kremowego sera i delikatnych krewetek tworzyło niezwykłą symfonię smakową, podkreśloną sosami i przyprawami.

Na deser, uczestnicy przygotowali wykwintne połączenie serka i sezonowych owoców. Konsystencja kremowego sera, zbalansowana słodyczą owoców, była kwintesencją lekkiego, letniego deseru, który kończył warsztat słodkim akcentem.

Ten warsztat otworzył nowe horyzonty smakowe, pokazał, jak różnorodność serów może być wykorzystana w kuchni, nadając potrawom unikalny charakter i smak. Dzieląc się kulinarnymi sekretami, uczestnicy stworzyli niezapomniane dania, które stały się wyrazem ich pasji do gotowania i eksperymentowania z różnorodnymi smakami.

Projekt jest finansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu 
Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030

Stowarzyszenie Babska Wyspa
ul. Płk. Dąbka 140/2-3
82-300 Elbląg
REGON 367987855
NIP 5783126581
KRS 0000690556