Sprzątanie Bażantarni

W sobotę, 21 października, park Bażantarnia w Elblągu stał się miejscem, gdzie entuzjaści przyrody, połączyli siły w ramach akcji sprzątania.

O godzinie 11, przy malowniczej muszli koncertowej, spotkaliśmy się w grupie, gotowi do wspólnego działania. Organizatorzy zapewnili worki na śmieci oraz rękawice ochronne, a uczestnicy przybyli w odpowiednim ubraniu i wygodnym obuwiu, gotowi na wyzwanie czyszczenia swojego ukochanego parku.

Ruszyliśmy ścieżkami, wyposażeni w worki i z determinacją, by oczyścić park z każdego drobnego śmiecia. Energia i entuzjazm uczestników sprawiły, że zadanie przerodziło się w radosne działanie, a praca zespołowa przyniosła nie tylko efekty, ale także przyjemność.

Po sprzątaniu przyszedł czas na zasłużony odpoczynek przy ognisku z pieczonymi kiełbaskami.

Mimo niesprzyjającej pogody, akcja zakończyła się uśmiechem na twarzach wszystkich uczestników. Akcja sprzątania nie tylko poprawiła stan parku, ale także wzbogaciła nasze serca radością ze wspólnego działania.

Projekt jest finansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu 
Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030

Stowarzyszenie Babska Wyspa
ul. Płk. Dąbka 140/2-3
82-300 Elbląg
REGON 367987855
NIP 5783126581
KRS 0000690556