Rękodzielnicza przygoda

W warsztacie rękodzielniczym w dn. 16 maja 2023 r. uczestnicy wsiedli w fotel rzemieślniczych wyzwań, aby stworzyć piękne tulipany z materiału. Bez zbędnego upiększania, podążmy za nimi w tej prostolinijnej podróży po świecie własnoręcznie wykonanych kwiatów.

Na samym początku, każdy uczestnik dostał w swoje ręce kawałki materiałów o różnych kolorach i teksturach. Instruktorka, z praktycznym podejściem, przedstawiła prosty, lecz efektowny sposób na formowanie płatków tulipanów. 

Ręce uczestników pracowały z determinacją, zginając, zawijając i formując płatki tulipanów. Każdy etap był jasny i zrozumiały, a uczestnicy szybko zdobywali pewność siebie w rękodzielniczym kunszcie.

Płatki, które powstawały spod zręcznych rąk, były pełne różnorodności i wyrazistości. Nie było potrzeby sztucznego dodawania uroku – każdy tulipan miał swój unikalny charakter.

Przez cały czas warsztatów, panowała atmosfera skupienia i kreatywnego zaangażowania. Wszyscy pracowali w milczeniu, skoncentrowani na tym, aby każdy detal był precyzyjny i właściwie ukształtowany.

Kiedy ostatni tulipan został ukończony, uczestnicy mogli podziwiać swoje własnoręcznie stworzone kwiaty. Proste, lecz pełne wdzięku, tulipany z materiału stanowiły wyraz artystycznej samodzielności każdego twórcy.

Projekt jest finansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu 
Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030

Stowarzyszenie Babska Wyspa
ul. Płk. Dąbka 140/2-3
82-300 Elbląg
REGON 367987855
NIP 5783126581
KRS 0000690556