Piknik na trawie – czas spędzony na łonie natury

W cieniu drzew, gdzie szum trawy rytmicznie tańczył z wiatrem, odbył się wyjątkowy piknik, a bociany stanowiły swoiste towarzystwo dla uczestników tego przyrodniczego święta. Piknik, wzbogacony obecnością tych majestatycznych ptaków, stał się jeszcze bardziej magicznym doświadczeniem, łącząc przyrodę, smaki i piękno dzikiego życia.

Wspólne grillowanie, przy skwierczących soczystych kiełbaskach, było miejscem, gdzie rozmowy przybrały wyjątkowy rytm. Każdy kęs jedzenia był jak zanurzenie się w symfonii przyrodniczych smaków, a dźwięk skwierczenia stawał się akompaniamentem do rozmów i śmiechu.

Bociany obserwowały całą scenę z gracją i majestatem. Ich obecność wprowadzała dodatkowy element uroku, przypominając uczestnikom, że są gośćmi na dzikim przyrodniczym spektaklu.

Po chwilach uczty, uczestniczki zasiadły na kocach, aby dzielić się wierszami i opowieściami. Tym razem ich słowa były podróżą w głąb natury. Muzyka rozbrzmiewała w tle harmonijnie łącząc się z dźwiękami przyrody. 

Zielone liście drzew układały się w naturalną dekorację dla tego spotkania. Zachód słońca podkreślał piękno chwili, malując niebo odcieniami czerwieni i złota. Piknik na trawie z bocianami stał się unikalnym doświadczeniem, które nie tylko jednoczyło ludzi, ale również integrowało ich z dzikim pięknem natury. To było spotkanie, w którym człowiek i przyroda wspólnie komponowały opowieść o wspólnej radości i spokoju.

Projekt jest finansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu 
Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030

Stowarzyszenie Babska Wyspa
ul. Płk. Dąbka 140/2-3
82-300 Elbląg
REGON 367987855
NIP 5783126581
KRS 0000690556