Koncert „100 lat Disney” – Zespół Diamenty

W dn. 9 października 2023 r. uczestniczki projektu „Miasto aktywnych obywateli”, wzięły udział w koncercie charytatywnym pt. „100 lat Disney” w wykonaniu elbląskiego zespołu Diamenty. W doskonale wszystkim znanych dźwiękach, dzieci i młodzież z tego zespołu wspaniale odtworzyli najbardziej rozpoznawalne utwory z produkcji disneyowskich.

Publiczność zanurzyła się w magii niezapomnianych chwil, słuchając doskonałych aranżacji i wykonania znanych melodii. Atmosfera była pełna uśmiechów, a każdy dźwięk budził wspomnienia z ukochanych bajek.

Jednak to wydarzenie było nie tylko wyjątkowym muzycznym doświadczeniem, ale także szczytną misją. Koncert miał na celu wsparcie finansowe dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Szpitala Miejskiego im. św. Jana Pawła II w Elblągu.

Fundusze z koncertu mają posłużyć do zakupu specjalistycznych łóżek medycznych, które będą przeznaczone dla pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Zakład jest oddziałem stacjonarnym, udzielającym świadczenia medyczne pacjentom przewlekle chorym, którzy wymagają, ze względu na stan zdrowia, całodobowych świadczeń pielęgnacyjnych, rehabilitacyjnych oraz kontynuacji leczenia, a nie wymagają hospitalizacji. 

Koncert charytatywny “100 lat Disney” nie tylko dostarczył niezapomnianych chwil, ale również przyczynił się do stworzenia lepszych warunków dla pacjentów szpitala, czyniąc tym samym świat nieco piękniejszym miejscem.

Projekt jest finansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu 
Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030

Stowarzyszenie Babska Wyspa
ul. Płk. Dąbka 140/2-3
82-300 Elbląg
REGON 367987855
NIP 5783126581
KRS 0000690556