Cudeńka z gliny

W dn. 12 lipca 2023 r. odbyło się wyjątkowe spotkanie z twórczością, gdzie uczestnicy mieli okazję stworzyć piękne liście z gliny.

Na stole rozłożone były kawałki gliny, gotowe do przyjęcia kształtu pod rękami kreatywnych uczestników. Każdy mógł wybrać swój wzór liścia lub pozwolić swojej wyobraźni stworzyć unikalny design.

Ręce, zanurzone w glinie, kształtowały delikatne kontury liści. W miarę jak liście nabierały formy, każdy mógł zdecydować, czy mają być realistyczne czy abstrakcyjne, eksperymentując z kształtem i fakturą.

Po uformowaniu liści przyszła pora na zabawę kolorami. Paleta farb była bogata, a uczestnicy mieli możliwość wybrania swoich ulubionych odcieni. Liście przybrały na różnych barwach – od intensywnych czerwieni i pomarańczy po delikatne odcienie zieleni i brązów. To była swobodna ekspresja, gdzie każdy mógł oddać kawałek swojej wizji natury.

Ten warsztat plastyczny pozwolił uczestnikom rozwijać swoją kreatywność, odkrywać piękno natury w nowy, artystyczny sposób. Kolorowe liście z gliny stały się nie tylko dziełami sztuki, ale też symbolem wspólnego działania i inspiracji.

Projekt jest finansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu 
Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030

Stowarzyszenie Babska Wyspa
ul. Płk. Dąbka 140/2-3
82-300 Elbląg
REGON 367987855
NIP 5783126581
KRS 0000690556